Türkçe olarak

Another Football is possible! Farklı Bir Futbol Mümkün!
Partizan Minsk kendisini tanıtıyor

Beyaz Rusya’da çok farklı bir futbol klübü var. 2010 yılına kadar adı MTZ-Ripo idi. Klüb, sportif başarılarından çok, taraftarlarının ırkçılık karşıtı angajmanları ve aktif antifaşist kültürleriyle uluslararası alanda dikkatleri üzerinde toplamıştır. Bugün klübün adı Partizan Minsk’tir ve özerk bir futbol klübüdür. Taraftarları onu 2012 yılındaki iflastan sonra yeniden kurmuştur. Geçtiğimiz yılın başında uluslararası bir dayanışma kampanyasıyla Partizan Minsk’in içinde bulunduğu duruma dikkatler çekilmiş, kurtarılması için bağış toplanmıştı.

Partizan Minsk, 15 – 23 Mart tarihleri arasında Almanya’da bir dayanışma turu çerçevesinde destekçileriyle tanışacaktır. Tennis Borussia Berlin, Victoria Hamburg, FC St. Pauli, Roter Stern Leipzig ve SV Babelsberg 03 takımlarıyla dostluk maçları düzenlenecektir. Partizan Minsk, yöneticileri ve taraftaları eşliğinde, tüm kadrosuyla Almanya’ya gelecektir. Tur çerçevesinde Berlin, Rostock, Hamburg ve Leipzig kentlerinde bilgilendirme etkinlikleri düzenlenecektir.

SV Babelsberg 03, St. Pauli, Roter Stern Leipzig, Tennis Borussia, Victoria Hamburg ve Altona 93 Futbol Klüplerinin aktif taraftarları olarak, sizlere Partizan Minsk takımını tanıtmak ve ‘farklı bir futbol’ fikrinin Doğu Avrupa’da da yaşadığını kanıtlamak istiyoruz. Sizleri aktif Partizan Minsk’lilerle tanışmaya ve Misk’teki güncel durum hakkında bilgi edinmeye davet ediyoruz. Dostluk maçlarına katılın ve bizlerle birlikte kutlayın!

Partizan Minsk’e destek verin – Faşizme karşı omuz omuza!

Daha fazla bilgi için savemtz.blogsport.eu adresine bakınız.